![solomb_1.jpg](https://img.ukr.bio/data/news/img/20161010/solomb_1.jpg)
Лінію з виготовлення біопалива запустив 75-річний Степан Глігор, який очолює агровиробниче приватно-орендне підприємство, до якого входить і фірма "Ванчиківський Золотий колос", передає Молодий Буковинець.
Ефективно використовувати сільськогосподарські відходи господарника змусило зростання цін на енергоносії. «Ми маємо до 2000 гектарів ріллі, вирощуємо майже всю зернову групу, тобто соломи є вдосталь, — розповідає Степан Глігор. – Тонна наших пелет коштує 1700 гривень і заміняє сім кубометрів дров».
![solomb_00.jpg](https://img.ukr.bio/data/news/img/20161010/solomb_00.jpg)
Виробництво солом’яних пелет організували на колишньому сіноскладі площею 1200 квадратних метрів, розповідає підприємець.
![solomb_3.jpg](https://img.ukr.bio/data/news/img/20161010/solomb_3.jpg)
«Обладнання вартістю близько двох мільйонів гривень замовили на заводі у Кам'янець-Подільську, — говорить Степан Глігор. — Однак солому ще треба тюкувати, подрібнювати, тож вся виробнича лінія обійшлася у чотири мільйони гривень».
![solomb_6.jpg](https://img.ukr.bio/data/news/img/20161010/solomb_6.jpg)
За словами Степана Глігора, при виробництві паливних гранул хімії не використовують. «Солома перемелюється у своєрідній центрифузі й потрапляє у головний апарат, який її пресує у гранули, що нагадують сигарети, — розповідає господарник. – Додаємо лише трохи води, щоб пресування було кращим».
![solomb_5.jpg](https://img.ukr.bio/data/news/img/20161010/solomb_5.jpg)
Обладнання, яке займає небагато місця, обслуговує зміна з чотирьох-п'яти робітників.
![solomb_4.jpg](https://img.ukr.bio/data/news/img/20161010/solomb_4.jpg)
Нині підприємство виготовляє до 2,5 тисяч тонн пелет у рік, використовуючи виключно власну сировину.
![solomb_7.jpg](https://img.ukr.bio/data/news/img/20161010/solomb_7.jpg)
«Нашою продукцією вже зацікавилося чимало споживачів, один з яких — чернівецька тепломережа, — каже Степан Глігор. — Виробнича потужність лінії така, що обсяги продукції можна подвоїти, але все залежатиме від потреб ринку».